Twoje Dane - Twoja Sprawa

Logo programu "Twoje dane, twoja sprawa"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Urzędu Ochrony Danych Osobowych „Twoje Dane – Twoja Sprawa”, skierowanego do szkół i ośrodków doskonalenia nauczycieli. Jego głównym celem jest podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli, oraz edukowanie dzieci i młodzieży, w zakresie ochrony danych osobowych w świecie realnym i wirtualnym.

Podczas realizacji programu w szkole podejmowane będą różnorodne działania – np. szkolenia dla nauczycieli i Rodziców, lekcje związane tematycznie z ochroną danych osobowych, projekty, konkursy, zabawy, warsztaty itp. (zgodnie z możliwościami w bieżącej sytuacji epidemicznej).

Zgodnie z założeniami programu nauczyciele szkół biorących w nim udział uczestnicząnw specjalistycznych szkoleniach, zdobywają wiedzę na temat realizacji obowiązków wynikających z RODO w sektorze oświaty, uzyskują dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych.

Uczniowie z kolei mają okazję zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności związane z ochroną swojej prywatności, rozwijają swoje uzdolnienia, aktywnie spędzają czas uczestnicząc
w proponowanych działaniach (w tym również w konkursach ogólnopolskich organizowanych przez UODO).

Obecna forma nauki zdalnej znacznie ogranicza podejmowanie części zaplanowanych działań. Nie zmienia to jednak faktu, że udział w tym programie jest cenną inicjatywą, ponieważ wpływa na stopień świadomości i postępowanie osób uczestniczących w tak ważnym zakresie, jakim jest ochrona swojej prywatności – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w sieci.

ZAŁĄCZNIKI:

• Twoje Dane - Twoja Sprawa
    Utworzono dnia 09.11.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Prezentacja „Twoje Dane – Twoja Sprawa. My w sieci.” – o zagrożeniach związanych z naszą działalnością w Internecie.