Harcerstwo

CZUWAJ!

Witamy na stronie 10. Drużyny Harcerskiej „GŁĘBIA” z Łęk Dukielskich.

Pomysł zawiązania drużyny powstał jesienią 2018r. Postanowiono stworzyć ją przy Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich. Nie było to bardzo trudne, ponieważ od razu na apel przyszłej drużynowej, pani Magdaleny Aszlar odpowiedziało 24 uczennice szkoły. Podczas pierwszych zbiórek wybrałyśmy nazwę drużyny: GŁĘBIA, która nawiązuje do nauki naszego patrona szkoły Jana Pawła II , który to u początku nowego tysiąclecia, zwrócił uwagę na szczególną moc słów, które Pan Jezus skierował kiedyś do Piotra: Duc in altum! – Wypłyń na głębię! Kolor drużyny wybrałyśmy żółty - Papieski. Harcerstwo kształci takie cechy charakteru, jak: sumienność, obowiązkowość, pomoc drugiemu człowiekowi, solidność, punktualność. Druhny pokonują słabość, zniechęcenie i odkrywają głębię własnego charakteru.

Drużynowa: dh Magdalena Aszlar

GRUDZIEŃ 2018 - rozpoczęcie działalności

Przyboczna: dh Weronika

dh zastępowa Natalia, dh: Kinga, Marlena, Marcelina, Magdalena, Oliwia, Karolina

dh zastępowa Emilia, dh: Matylda, Joanna, Kamila, Oliwia, Martyna, Karolina

dh zastępowa Kinga, dh: Wiktoria, Daria, Julita, Aleksandra, Dominika, Kornelia, Julita, Karolina

Liczymy w pszyszłości na nowe druhny a wszystkim sympatykom naszej drużyny dziękujemy! ZDJĘCIA

STYCZEŃ 2022

Do drużyny dołączyły: Julia, Kamila, Paulina, Martyna, Hanna, Antonina, Natasha, Lena.

Przygotowania do PRZYRZECZENIA HARCERSKIEGO

Utworzono dnia 24.11.2020, 10:16