#LaboratoriaPrzyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest  stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Program ma na celu wesprzeć wszystkie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup sprzętu dla szkół, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła od września 2022 wykorzystuje różnorodne pomoce, a efekty można zaobserwować między innymi na poniższych zdjęciach oraz szkolnym Facebooku, gdzie relacje pojawiają się w każdym miesiącu: LINK.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć, która każdego miesiąca jest wzbogacana o kolejne fotografie z aktywności dzieci wykorzystujących sprzęt zakupiony w ramach programu #laboratoriaprzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

Utworzono dnia 19.10.2022, 21:57