APEL WIELKANOCNY

Utworzono dnia 27.03.2024

Piękna i rodzinna jest polska Wielkanoc, a każdy jej obyczaj ma magiczną moc.”

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jakie niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne.
Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. W tym dniu wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby również w szkole wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas.
W środę 27 marca 2024r.  odbył się APEL WIELKANOCNY.
Klasa 6 pod kierunkiem pani Katechetki Beaty Kasprzyk – Homlak przygotowała montaż słowno – muzyczny, który przedstawił tradycję oraz symbolikę świąt Wielkiej Nocy.
Oczywiście nie mogło zabraknąć także Wielkanocnych Zajączków, w rolę których wcieliły się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Oddział przedszkolny pięknie zaśpiewał nam świąteczne piosenki.
Wielkanocne zajączki także rozdały wszystkim czekoladowe wielkanocne jajka.
Po apelu był  czas na wspólne dzielenie się jajkiem i składanie sobie życzeń.
Było to prawdziwie świąteczne spotkanie, podkreślone także galowym strojem wszystkich uczniów.

Uczniowie z klasy szóstej na tle gazetki okolicznościowej z okazji apelu Wielkanocnego        Dzieci z oddziału przedszkolnego na tle gazetki okolicznościowej z okazji apelu Wielkanocnego

WESOŁEGO ALLELUJA !

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.