104. rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 10.11.2022

„Dziś jesteś dumna, flagami od Tatr po Bałtyk przybrana

Z Orłem Białym w koronie i z krzyżem, co wiary broni.

Niech Wisła muzyką swych fal Cię sławi,

Niech Bóg Ci zawsze błogosławi.”

Nasza ojczyzna ma niezwykle burzliwą historię. W przeszłości targały nią wojny i zrywy niepodległościowe.  Przez długie 123 lata nie było jej na mapach Europy. Na te zagadnienia zwróciła uwagę Pani Dyrektor podczas szkolnego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaprosiła też uczniów do udziału w konkursie o tematyce historycznej.
Potem uczniowie klasy V i VI przypomnieli, jak wysoką cenę płacili nasi przodkowie od czasu rozbiorów po rok 1918  za to, że nie godzili się na wynaradawianie.
Wszystkim ważnym zdarzeniom z naszej przeszłości  towarzyszyły pieśni patriotyczne, czyli utwory, których tematem przewodnim jest ojczyzna. Kilku z nich mogliśmy wysłuchać w pięknym wykonaniu szkolnego chóru. Wśród nich znalazły się: „Rota”, „Legiony” i „Szara piechota”.
Biorąc pod uwagę wydarzenia toczące się od lutego  za naszą wschodnią granicą, kolejna rocznica odzyskania niepodległości  bardziej  niż dotychczas uświadamia nam, jaką wartością jest wolna ojczyzna.
W ramach uczczenia zbliżającego się święta,  społeczność szkolna wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”,  przystępując  – po raz kolejny - do akcji „Szkoła do hymnu”. Galeria

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.